Tiktok İşletme/Pro Hesap Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Çıkılır?

Tiktok İşletme/Pro Hesap Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Çıkılır?

Tiktok işletme yani pro hesaplar hakkında tüm incelikleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Tiktok ticari hesap nasıl açılır? Nasıl kapatılır? Ne işe yarar? Ve ücretli mi? Sorularının tüm detaylarını öğrenerek hesabınızı geliştirebilirsiniz. Tiktok işletme hesabına geçmeye karar verdiysen vakit kaybetmeden yazımızı okumaya başla.

Tiktok İşletme Hesabı Nedir?

Tiktok işletme hesabı; küçük işletmeler, ticari faaliyeti olanlar veya web sitesi bulunan kişilerin ve kuruluşların kullanabileceği pro özelliktir. Diğer adı ile de tiktok pro hesabı olarak geçmektedir. Genelde, işini tiktok üzerinden de yapmak isteyen kişilerin kullandığı tiktok ticari hesap olarak ta bilinir.

Tiktok işletme hesabına geçince istatistik ve analiz kısmı ile profilinizin erişiminizi tespit edebilirsiniz. Ayrıca ürün ve hizmetlerinizi reklam aracı kullanarak daha çok kullanıcıya ulaştırabilirsiniz. Bu nedenle tiktok işletme kaydı hesabınızı geliştirmek için önemli bir kritedir.

Tiktok İşletme Hesabı Ne İşe Yarar?

Tiktok işletme hesabı ürünleriniz, hizmetleriniz ve markanızın daha çok insan tarafından keşfedilip tanınmasına yaramaktadır. Bu nedenle küçük, ortak ve büyük işletme sahipleri tiktok pro hesabı kullanmaktadır. Bunların yanı sıra tiktok ticari hesap üzerinden satış yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Tiktok ticari hesaptan para kazanma için önceliğiniz, tiktok pro hesaba geçmektir.

Tiktok işletme hesap kaydı yapmanız halinde yönlendirme linkini profilinize ekleyebilirsiniz. Tiktok profiline link ekleme yapmak isterseniz eğer öncelikle pro hesaba geçiş yapmanız gerekmektedir. Bu sayede web sitesi veya ürünlerinizin bulunduğu bağlantıyı takipçilerinizle paylaşabilir ve işletmenizin büyümesini sağlayabilirsiniz.

Ayriyeten pro hesaba geçmeniz şartıyla ticari müzik kitaplığını kullanabilirsiniz. Ticari müzik ile telifsiz bir şekilde tüm şarkıları videolarınıza entegre yapabilirsiniz.

Tiktok pro hesaba geçince yararlanabileceğim avantajlar:

 • Performans, istatistik ve analiz aracına erişim sağlayabilirsiniz.
 • Video içeriği ve ses seçmeniz konusunda gerekli kütüphanelerden faydalanabilirsiniz.
 • Video vitrini sayesinde trend içeriklere ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Ticari müzik kitaplığı ile 1 milyona yakın telifsiz sesten faydalanabilirsiniz.

Tiktok pro hesaba geçerek sizlerde hesabınıza birçok özelliği getirebilir ve hesabınızı geliştirebilirsiniz. Hesabınızı geliştirmek için sitemizin de özel hizmetleri bulunmaktadır. Hizmetlerimizden biri olan tiktok takipçi satın al paketleri ile hesabınızın etkileşim almasını sağlayın.

Tiktok İşletme Hesabı Nasıl Yapılır?

Tiktok işletme hesabı açma için birkaç basit işlem yapmanız gerekmektedir. İşlemlerin ardından sizlerde ticari faaliyetinizi tiktok’a taşıyabilirsiniz. Tiktok ticari hesap nasıl açılır? Sorusuna aşağı kısımdan yanıt bulabilirsiniz.

Tiktok ticari hesap açma adımları:

 1. Tiktok uygulamasını açınız.
 2. Profil” yazan kısma tıklayınız.
 3. Menüden “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesini açınız.
 4. Hesap” kısmından “Hesabı Yönet” bölümüne tıklayınız.
 5. Hesap Kontrol” sekmesinden “İşletme Hesaba Geç” yazana tıklayınız.

Bu işlemlerin ardından tiktok pro hesaba geçiş yapmış olacaksınız. Artık dilediğiniz verilere ve pro hesap avantajlarına erişebileceksiniz.

Tiktok İşletme Hesabından Nasıl Çıkılır?

Tiktok işletme hesabı açanlar bazı belli başlı nedenlerden dolayı pro hesaptan çıkış yapmak istemektedir. Tiktok ticari hesaptan çıkış yapma için yapılması gereken birkaç işlem mevcuttur. Aşağıda verilen adımları takiben sizlerde tiktok işletme hesabınızdan çıkış yapabilirsiniz.

Tiktok işletme hesabından çıkış yapma aşamaları:

 1. Tiktok uygulamasını açınız.
 2. Alt kısımda yer alan navigasyon panelden “Profil” yazan bölüme tıklayınız.
 3. 3 çizgi ile belirtilen menüyü açınız.
 4. Ayarlar ve Gizlilik” kısmına tıklayıp “Hesabı Yönet” bölümüne gidiniz.
 5. Kişisel Hesaba Geç” bölümüne tıklayıp, onay veriniz.

Tiktok işletme hesabını kapatmak için bu adımları sırası ile uygulayınız.

Tiktok İşletme Hesabı Ücretli Mi?

En çok merak edilen bir konuda “Tiktok işletme hesabı ücretli mi?" Sorusudur. Birçok işletme ticari hesaba geçmenin belli bir parasal değeri yoktur. Yani, Tiktok pro hesap ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır.

Ancak, tiktok işletme hesabınızdan reklam vermek ve etkileşim arttırmak isterseniz ücret talep edilmektedir. Yani, ek bir faaliyet göstermek isterseniz para talebinde bulunulmaktadır. Analiz, istatistik, müzik kütüphanesi ve içerik fikirleri için ücretsiz her türlü işlemi yapabilirsiniz.

Son Yazılarımız;