İnstagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram’ın son güncellemesi ile “yukarı kaydır” özelliği kaldırılmıştır. Bu güncellemenin beraberinde kullanıcıların aklına instagram hikayeye link ekleme nasıl yapılır? Sorusu gelmektedir. Bu makalemizde, instagram story’de link paylaşma için yapılması gereken şeyleri detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız.

2021 güncellemesi ile instagram story link ekleme özelliği getirilmiştir. Güncelleme öncesinde “10 bin takipçi” sınırı mevcuttu. Yani 10 bin takipçi ve üzeri hesaplar sadece hikayesinde bağlantı verebiliyordu. Artık her kullanıcı kolaylıkla hikayesinde dilediği linki ekleyebilecek.

İnstagram Hikayeye Link Nasıl Eklenir?

Güncelleme sebebi ile; e-ticaret, influencer, işletme, kişisel veya trendyol işbirliği yapan kişiler hesaplarında storyde link nasıl paylaşılır sorusuna cevap aramaktadır. Ayrıca, instagram hikayeye link ekleyemiyorum sorunu ile karşılaşanlar için bunun cevabını vereceğiz. Aşağıda görsellerle sizlere detaylı açıklamalar yapılacaktır. Adımları sırası ile takip ederek storyde link paylaşma işlemini yapabileceksiniz.

İnstagram hikayeye link ekleme aşamaları:

  • İnstagram uygulamasını açınız.
  • Üst menüden (+) işaretine tıklayıp “Hikaye” yazan kısmı seçiniz.

hikayeye link ekleme

  • Story atacağınız fotoğrafı seçiniz.
  • Sonrasında “Bağlantı” yazan bölüme tıklayınız.

instagram hikayede link nasıl paylaşılır

  • Link ekleyeceğiniz internet sitesini doğru bir şekilde giriniz.

instagram story bağlantı ekleme

  • Bağlantının konumlandırılmasını ayarlayınız.

instagram hikayeye link ekleme

  • Link verilen hikayenizi “Paylaş” seçeneğine tıklayıp takipçileriniz ile paylaşınız.

instagram story link paylaşma

İnstagram’da internet sitenizi hikayenizde paylaşmak için adımları sırası ile yapmaya özen gösteriniz.

İnstagram Bağlantı Ekleme Çıkmıyor, Ne Yapmalıyım?

İnstagram hikayeye bağlantı eklenmiyor sorunu yaşıyor ve url paylaşamıyor iseniz çözüm yöntemleri çok basit. İnstagram güncellemeleri genelde öncelikle beta sürümü olarak test eder. Bu nedenle her hesapta link ekleme güncellemesi gelmemiş olabilir. Bu nedenle, beta sürümünün bitmesini beklemek önceliğimiz olmalıdır.

Eğer beta sürümü bitmiş ise yapmanız gerekenleri aşağı kısımda sizlerle paylaştık.

  1. İnstagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Güncel değilse güncelleme yapınız.
  2. Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyiniz.
  3. İlk iki aşama yapıldıktan sonra olmuyorsa, “instagram destek” üzerinden iletişime geçiniz.

İnstagram story link ekleme sorunu için bu adımları yaparak sizlerde bağlantı eklemeye başlayabilirsiniz.

İnstagram Hikayede Link Paylaşmak Ne İşe Yarar?

2022 yılı ile insanlar instagram üzerinden para kazanmayı hedeflemektedir. İnstagram hikaye de link paylaşma güncellemesi gelmesi ile reklam, iş birliği ve sponsorluk alan kişi sayısında artış gözlemlenmektedir. Kişiler gerekli yerlerden reklam işi alarak iki taraflı kazanç elde etmek istemektedir. Sizlerde, instagram story url ekleme yaparak para kazanabilir ve aktif kazanç elde edebilirsiniz.

Ancak reklam alabilmek için takipçi sayınız önemli bir etkendir. Reklam vermek isteyen işletmeler takipçi, beğeni, izlenme ve erişim istatistiklerinizi göz önüne almaktadır. Bu istatistiklere göre instagram hikayeye link ekleme talebinde bulunmaktadır. Sitemiz, sizlere bu konuda yardımcı olmak için elinden geleni yapmaktadır.

İşletme ve reklam vermek isteyen kişi ve kurumlar, hesabınızın etkileşimini göz önüne alarak sizlerle anlaşmaya gitmektedir. MedyaMagaza, sizlerin etkileşiminin artmasını için çeşitli hizmetleri vermektedir. Bu hizmetleri satın alarak sizlerde instagram storyde bağlantı ekleme yaparak, kazanç elde edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz:

Paketlerimize link üzerinden erişerek reklam alabilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

İnstagram hikayede link paylaşma işlemi için trendyol ve youtube kanalları revaçtadır. Kullanıcılar, satış yaptığı platformları (trendyol, n11, hepsi burada, gitti gidiyor) vb. mağazalarını link olarak ekleyerek satışlarını arttırabilmektedir. Veya, youtube kanalı bulunan kişiler videosunun linkini instagram hikayeye ekleyerek izlenmesini arttırabilmektedir.

Eğer youtube izlenme arttırmak istiyorsanız, link üzerinden paketlerimize göz atarak hesabınızı geliştirebilirsiniz.

İnstagram hikaye link ekleme hakkında soru ve sorunlarınız için, whatsapp üzerinden bizlerle iletişime geçebilir ve çözümleme yapabiliriz.

Alakalı blogumuz: İnstagram Profile Link Ekleme

Diğer blogumuz: İnstagram Yeni Gönderiler Görünmüyor