Tiktok Keşfet Engeli - Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Tiktok Keşfet Engeli - Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Tiktok keşfet engeli son zamanlarda kullanıcıların karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Çünkü, tik tok keşfet engeli yediğiniz taktirde etkileşiminiz büyük ölçüde azalacaktır. Keşfet engeli tiktok algoritması tarafından karar verilmektedir. Bu yüzden, tiktok keşfet engeline neden olan kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yazımızla beraber tiktok keşfet engeli kaldırma ve tiktok keşfet engeline neden olan kurallar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

Tiktok keşfet engeli yediğinizi anlamanın birkaç yolu vardır. Eğer sizde keşfet engeli yediğinizi düşünüyorsanız aşağıda yer alan sebeplere bakmanız gerekmektedir. Tiktok keşfet engeli yediğimi nasıl anlarım?

 1. Tiktok videolarınıza gelen beğeni ve izlenme sayısının çok az olması.
 2. Keşfet hashtaglarının bir işe yaramaması.
 3. Paylaşılan videolarınızın şiddet ve hakaret içermesi.
 4. Videonuza gelen yorumlarda büyük oranda azalma olması.
 5. Tiktok takipçi sayınızın azalması.

Eğer hesabınızda yukarıda bahsedilenlerden birkaç tanesi varsa keşfet engeli yemiş olmanız muhtemeldir. Tiktok’ta keşfet engeli nasıl anlaşılır? Sorusuna cevap bulduğumuza göre şimdi engeli kaldırmak için, kuralları ve yapmanız gerekenleri bilmeniz gerekmektedir. Tiktok keşfet engeli açmak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Tiktok keşfet engeli nasıl kaldırılır? Sorusuna çözüm bulmak için doğru yerdesin. Sende tiktok keşfet engelini açmak için verilen adımları takip et.

Tiktok Keşfet Engeli Neden Olur?

Tiktok keşfet engelinin neden kaynaklandığını öğrenmeniz halinde, engel almanız imkansız hale gelecektir. Tiktok keşfet engeli nedenleri;

 1. Tiktok içeriklerinizin şiddet içermesi.
 2. Cinsellik veya +18 içerikler üretilmesi.
 3. Video açıklanması kısmında küfür, hakaret, saldırganlık vs. tarzda yazılar bulunması.
 4. Politik içeriklerin üretilmesi.
 5. Darp ve kavga içeren video paylaşımı.
 6. Tiktok’ta sürekli aynı video paylaşımı yapılması.
 7. Tiktok videolarınızın şikayet alması.

Tiktok’ta keşfet engeli almamak için yukarıda verilen maddelere dikkat etmeniz gerek. Tiktok algoritması çok hassastır. Yapacağınız tüm içerikleri taramakta ve ona göre keşfet engeline karar vermektedir. Tiktok’ta bu kurallara uymadığınız sürece engeliniz devam edecektir. Eğer dikkat ederseniz keşfet engeliniz bir süre sonra kaldırılacaktır. Tiktok keşfet engelini kısa yoldan kaldırmak için aşağıda yer alan ayarları yapmanız gerekmektedir.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Açılır?

Tiktok keşfet engelini açmak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Tiktok keşfet engelinizi açmak için bazı kurallara ve tiktok algoritmalarını bilmeniz gerekmektedir. Tiktok keşfet engeli genel olarak kuralları ihlal etmekten dolayı kaynaklanmaktadır. Tiktok keşfet engelinin nasıl açılacağını öğrenmek için; Tiktok keşfet engeli neden olur? Sorusunun cevabını bilmeniz gerekmektedir.

Tiktok’ta Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Tiktok keşfet engeli kaldırma için kesin çözüm arıyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Tiktok keşfet engelinizin haksız yere yapıldığını düşünüyorsanız eğer aşağıdaki adımları takip ederek keşfet engelinizi kaldırabilirsiniz.

 1. Tiktok uygulamasına giriş yapınız.
 2. Sağ aşağıda ‘Ben’ kısmına tıklayınız.
 3. Sağ üstte yer alan ‘Üç Noktaya’ basınız.
 4. ‘Destek’ kısmında yer alan ‘Bir Problemi Rapor Et’ kısmına tıklayınız.
 5. Açılan sayfada sağ üstte yer alan ikona tıklayınız.
 6. Destek mesajı olarak ‘Tiktok keşfet engeli yedim kaldırılmasını istiyorum’ tarzında bir yazı yazınız.

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar? Diye endişe duymayınız. Tiktok’ta keşfet engelinizi kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Tiktok'ta keşfet engelini kaldırmak için bir diğer yöntem ise Tiktok beğeni satın al paketlerinden faydalanmaktır. Paketlerimizi alarak keşfete düşebilirsiniz.

Tiktok Keşfet Engeli Ne Zaman Kalkar?

Tiktok keşfet engeli kaldırma için bekleme süresi vardır. Tiktok algoritmasına uymayan profiller ortalama 7 gün keşfet engeline maruz kalmaktadır. Tiktok keşfet engeline neden olan kurallara uymadığınız takdirde bu süre 21 güne kadar uzamaktadır. Tiktok keşfet engeli aldıktan sonra kurallara uymanız engeliniz kalkacaktır.

 • İlk yediğiniz tiktok keşfet engeli halinde: 7 gün
 • İkinci uyarı halinde: 12 gün
 • Üçüncü uyarı halinde 15 gün
 • Dördüncü uyarı halinde: 18 gün
 • Beşinci uyarı halinde: 21 gün

Tiktok keşfet engeli kaç gün sürer? Sorusunun en net cevabı 7 gündür. Keşfet engeline neden olan şeylere devam etmeniz halinde 3 haftaya kadar sürmektedir. Ancak, beşinci uyarı sonra hala keşfet engeline neden olan hallere devam etmeniz halinde süresiz şekilde tiktok hesabınız kapatılır. Tiktok keşfet engeli kaldırma işleminizi yapmanızda ve keşfet engeli nedenlerine uymanızda önem vardır.

Tiktok keşfet engeli ile ilgili bize ulaşabileceğiniz konu başlıkları;

 • Tiktok keşfet engeli
 • Tiktok keşfet engeli nasıl anlaşılır?
 • Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar?
 • Tiktokta keşfet engeli nasıl anlaşılır?
 • Keşfet engeli nasıl kalkar tiktok?
 • Tiktok keşfet engeli yediğimi nasıl anlarım?
 • Tiktok keşfet engeli kaldırma
 • Tiktok keşfet engeli ne zaman kalkar?
 • Keşfet engeli kaldırma tik tok
 • Tiktok keşfet engeli neden olur?
Bir önceki konu; Tiktok Biyografi Sözleri