Tiktok Hesap Silme Nasıl Yapılır? Kalıcı ve Geçici Kapatma

Tiktok Hesap Silme Nasıl Yapılır? Kalıcı ve Geçici Kapatma

Tiktok hesap silme ve dondurma işlemi için yapılacak olanlar bu blogumuz da ayrıntılı ve aşamalı olarak verilmiştir. Tiktok hesap kapatmayı düşünüyor ve nasıl olduğunu bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Tiktok hesap silme işlemi için tüm opsiyonları ile açıklanmıştır. Kalıcı veya geçici hesap silme, bilgisayardan veya telefondan silme ve eski veya yeni tiktok hesap silme işlemleri adım adım olarak anlatılmıştır. Tiktok hesap kapatma için size uygun olan gerçekleri aşamalı olarak takip edin.

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

Tiktok hesabını nasıl kapatabilirim? Sorusunun cevabını aşağıda yer alan adımların eşliğinde geçici veya kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Yeni veya eski tiktok hesap kapatma işlemi için yapılacak aşamalar aynıdır.

Tiktok hesap kapatma işlemleri mobil ve bilgisayardan farklı olarak yapılmaktadır. Sizler ne üzerinden hesap silme işlemi yapılacaksa o aşamalara dikkat ederek yapınız.

Telefondan tiktok hesap silme aşamaları:

 1. Tiktok uygulamasına giriniz.
 2. Sağ altta yer alan “Profil” kısmına tıklayınız.
 3. Sağ üst kısımdaki 3 çizgiye tıklayınız.
 4. Açılan panelde “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne tıklayınız.
 5. “Hesap” başlığı altında yer alan “Hesabı yönet” kısmına tıklayınız.
 6. “Hesap Kontrol” kısmından “Hesabı Sil” bölümüne tıklayınız.
 7. Onay için şifrenizi giriniz.
 8. Telefon numaranıza gelen kodu girerek hesap silme işlemini onaylayınız.

Bilgisayardan tiktok hesap silme aşamaları:

 1. Tiktok adresine gidiniz.
 2. Sağ üst kısımda yer alan profil fotoğrafınıza tıklayınız.
 3. Ayarlar” yazan kısma tıklayınız.
 4. Hesap kontrolü kısmından “Sil” kısmına tıklayınız.
 5. Tiktok şifrenizi yazıp devam ediniz.
 6. Telefonunuza gelen onay kodunu giriniz.

Son adım! Henüz tiktok hesap silme işleminiz bitmedi. Bu aşamalardan sonra “Neden Tiktok’tan Ayrılıyorsunuz?” bölümü önünüze çıkacaktır. Dilerseniz bu kısımda yer alan gerekçelerden birini seçerek “Devam” kısmına tıklayarak hesabını kapatabilirsin. Dilersen de sağ üst kısımda yer alan “Atla” kısmına tıklayarak direk olarak hesabını silebilirsin.

Tiktok hesap silme için kod gelmiyor ise uygulamayı kapatıp yeniden aynı adımları yapınız. Tiktok hesap silme başarısız diyor ve kapatmanıza izin vermiyorsa, hesabınızı hangi telefon üzerinden aktif hale getirdiğinizi hatırlamaya çalışın. Gelen kod farklı bir telefona geliyor olabilir.

Tiktok Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Tiktok hesabı tamamen kapatma için yapmanız gerekli olan şey çok basit. Yukarı kısımda verilen aşamaları eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra, uygulama sizlerden ayrılma nedeni istemektedir. Bu aşamada aşağıda verilen gerekçeleri seçerseniz eğer tiktok hesabınız tamamen silinecektir.

Tiktok hesabını kalıcı silme için gerekçeler:

 • Başlamakta zorlanıyor musunuz?
 • Gizlilik endişeleri
 • Kendimi güvende hissetmiyorum
 • TikTok’ta çok zaman harcıyorum
 • Çok fazla reklam
 • Diğer sebep

Tiktok hesabınızı süresiz olarak kapatmak isterseniz verilen gerekçeleri seçin.

Tiktok Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

Tiktok hesabını geçici olarak silmek isterseniz eğer sizlerden gerekçe istenen kısımda “Geçici olarak ayrılıyorum” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemin ardından tiktok hesabı geçici kapanacaktır.

 • Tiktok hesap dondurma için geçici olarak ayrılma isteğinde bulunmanız şarttır.

Bu işlemin ardından kullanıcıların aklına gelen bir diğer soru ise geçici tiktok hesap kapatma süresi ne kadar? Tiktok geçici olarak ayrılırsanız eğer 30 günlük bir zamanınız olacaktır. 30 günün sonunda yeniden hesabınızı açmak isterseniz buna izin verilmeyecektir. Bu nedenle, tiktok hesabını geçici olarak kapatacaksanız 30 günü aşmamaya dikkat ediniz. Aşarsanız eğer, hesabınız kalıcı olarak kapanacaktır.

Tiktok Hesabı Neden Kapatılır?

Tiktok hesabını kapatan kişiler için belirli gerekçeler mevcuttur. Hesap silme hareketinde bulunanların en büyük nedeni, tiktok üzerinden etkileşim alamamak ve para kazanamamaktır. Sitemiz, tiktok’ta etkileşim almanız için sizlere özel paketlerini sunmaktadır. Sizlerde tiktok keşfetine düşmek için paketlerimizi inceleyebilirsiniz. Etkileşim almak ve hesabınızı silmemek için tiktok keşfet satın alma linkine gidiniz.

Tiktok Hesabı Silince Ne Olur?

Tiktok hesabınızı silerseniz eğer, bütün yapacağınız hareketler uygulama tarafından durdurulur. Ayrıca, hesabınız diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez. Eğer geçici olarak hesabınızı silerseniz, 30 gün içinde kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Ancak hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, yeniden hesabınızı aktif hale getiremezsiniz. Bu nedenle hesabınızı silerken dikkatli olunuz.

Tiktok hesap silme linki için sitemizi kullanabilir ve hesabınızı kapatabilirsiniz.

Tiktok ile İlgili Son Bloglar: