İnstagram Keşfet Engeli Kaldırma - Keşfet Engeli Nedir?

İnstagram Keşfet Engeli Kaldırma - Keşfet Engeli Nedir?

İnstagram keşfet engeli, paylaştığınız gönderilerin keşfete çıkmamasıdır. Buna maruz kalan kullanıcılar, instagram keşfet engeli kaldırma için araştırmalar yapmaktadır. İnstagram keşfet engeli kaldırmak için yapmanız gerekenleri açıklayacağız. İnstagram keşfet engeli nasıl kaldırılır? Nasıl anlaşılır? Ve kaç gün sürer? Sorularına blogumuzda yanıt bulacaksınız.

İnstagram Keşfet Engeli Nedir?

Paylaştığınız fotoğraf ve videoların instagram keşfet kısmında gözükmemesine keşfet engeli denilmektedir. İnstagram keşfet engeli yiyen kullanıcıların instagram üzerinde etkinliği düşmektedir. Bu nedenle instagram keşfete çıkma engeli can sıkıcı bir durumdur. İnstagram keşfet engeli 2020 ve 2021 yılında kullanıcılar tarafından sıkça yaşanan bir durum haline gelmiştir. Bu yüzden kullancılar keşfet engeli kaldırmak için yöntemler aramaktadır.

İnstagram keşfet engelinin artması güncellemelerle alakalı bir durumdur. İnstagram algoritması sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle en ufak spam hareketiniz instagram shadow ban olayına sebebiyet vermektedir.

İnstagram Keşfet Engeli Nedenleri Nelerdir?

İnstagram keşfet engelinin sebepleri birçok harekete dayanmaktadır. İnstagram algoritması akıllıdır, sürekli aynı şeyin tekrar edilmesinden ve hesabınızın etkin kullanılmamasından dolayı keşfet engeline tabi tutmaktadır. Keşfet engelleme nedenleri asıl olarak bu iki faktöre bağlıdır. Bu nedenle, instagram’ı aktif ve yaratıcı olarak kullanılması gerekmektedir. İnstagram keşfet banı nedenine maruz kalmamak için süreklilik önemlidir. Sürekliliğin yanında farklı paylaşımlar ile desteklemeniz gerekmektedir. İnstagram engeli nedenlerine dikkat ederek ban yemeyi engelleyebilirsiniz.

İnstagram Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

İnstagram keşfet engelini kaldırmak için öncelikle engel yediğinizi anlamanız gerekmektedir. İnstagram keşfet banı yediğini anlamak için belirli kriterler bulunmaktadır. İnstagram keşfet engelleme nedenlerine bakarak durumu anlayabilirsiniz.

Aşağıdaki durumları yaşıyorsanız eğer keşfet engeli yediğiniz anlamına gelmektedir.

 • Beğeni sayınızda düşüş yaşanıyorsa
 • Videolarınız yeteri kadar izlenmiyorsa
 • Hikayeleriniz beklediğinizden daha az görüntüleniyorsa
 • Takipçi artışınız durduysa
 • Yorum ve kaydetme sayınızda düşüş gözlemleniyorsa

Bu durumların tamamını yaşıyorsanız eğer instagram tarafından keşfet engeline tabi tutulduğunuz anlamına gelir. Rahat olun, medyamagaza ile keşfet engelinin çözümlerini öğrenin ve uygulayın. Kısa zamanda instagram keşfet banı kalkacaktır. İnstagram takipçi sayınızın artması ila keşfet engelide kalkacaktır. İnstagram türk takipçi satın al kategorimize hemen göz atınız.

İnstagram Keşfet Engeli Kaç Gün Sürer?

İnstagram keşfet engeli süresi belirli periyotlar halinde belirlenmektedir. Keşfet engeline neden olacak hareketleri tekrarlamanız halinde 7 günlük bir engel süreci başlamaktadır. Bu başlangıç sürecidir ve işlemlerinize dikkat etmeniz için gözdağı verilmektedir.

7 günlük keşfet engeli süresinden sonra hala aynı durumlara devam ederseniz, 14 günlük bir engel cezasına sebebiyet vermiş olursunuz. Bu süreci takiben hesabınızın tamamıyla kısıtlamaya girecektir. Eğer aynı davranışlara devam ederseniz 30 günlük bir süreç ve devamında 1 yıla kadar uzamaktadır. Bu sebeple, 1 haftalık süreçte hesabınızın keşfet engellemeye yönelik hareketlerinden kaçınınız.

İnstagram Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnstagram keşfet engeli nasıl kalkar? Sorusu sürekli olarak sorulmaktadır. Kullanıcılar keşfet engeli nedeniyle mağdur olmaktadır. Bu başlığımız altında keşfet engeline nasıl çözüm getirilir öğrenmiş olacaksınız.

İnstagram ban nasıl kaldırılır;

 • Hashtag kullanmayı bırakınız.
 • Takip, yorum ve beğeni faaliyetlerinizi askıya alınız.
 • Hikaye paylaşımı yapmayınız.
 • Hesabınızı kapatıp bir süre yeniden açınız.

İnstagram keşfet engeli yediğiniz takdirde hesabınızın faaliyetlerini bir süreliğine durdurmanız gereklidir. Yaptığınız hareketleri bir süreliğine dinlendirmeniz gerekmektedir. İnstagram engelini kaldırmak için denilenleri yapmanız yeterlidir.

İnstagram keşfet engeli ile shadow ban aynı şeyler değildir. Shadow ban konu etiketi yasaklanmasıdır. İnstagram shadow ban yediğinizi düşünüyorsanız eğer, shadow engelleme nedir ve nasıl kaldırılır? Sorusuna okumaya devam ederek yanıt bulabilirsiniz.

Ayriyeten, tiktok keşfet engeli nasıl kalkar? Adlı makalemize göz atarak tiktok hesabınızın keşfet engellemesini kaldırabilirsiniz.

İnstagram Shadow Ban Nedir?

İnstagram shadow ban, spam hareketlerden dolayı yediğiniz ceza anlamına gelmektedir. İnstagram algoritması spam içerik ve hareketleri sevmemektedir. İnstagram 2021 yılı güncellemesi ile katı kurallar getirmiştir. Bu katı kuralların genel adına shadow ban denmektedir. Shadow ban instagram hareketlerinize kısıtlama getirilmesidir. İnstagram shadow ban yediğinizi anlamak için hesap etkileşiminize bakmanız yeterli olacaktır. Eğer grafiğiniz düşüş eğilimi gösteriyorsa shadow ban ile karşı karşıyasınız. Shadow ban yiyen kullanıcılar nasıl kaldırılacağı hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Nasıl kalkacağı hakkında bilgi sahibi olmak medyamagaza ile çok kolay.

İnstagram Shadow Ban Nasıl Kaldırılır?

İnstagram shadow ban kaldırmak için etkili olan yöntemler bulunmaktadır. Shadow ban engeli süreci uzun sürebilmektedir. Süresi, spam hareketlerinizin boyutuna bağlıdır. Shadow ban yemek hareketlerinizi kısıtlayacağı gibi takip, beğeni ve izlenme sayınızı da düşürecektir. Bu nedenle spam içerik ve hareketlere dikkat edilmelidir.

İnstagram shadow ban kaldırmanın yolları;

 • Sürekli aynı hashtag atmayı bırakmanız gereklidir. (Spam Hashtag)
 • Hashtag sayınız çok fazla olmamalıdır. Öz ve gerekli olanlar yeterlidir.
 • Takipçilerinizin sizinle etkileşim kurması için instagram hikayelerinizde takipçilerinizi harekete geçirin. (Anket- Oylama – Soru – Cevap)
 • Aynı yorum ve fazla sayıda yorum yapmayı bırakınız.
 • Aynı gönderi ve videoları paylaşmayınız. Benzer videolar atarken daha dikkatli olunuz.
 • Sürekli mesaj atmayınız. Bu durum instagram mesaj engeline sebep olur. Shadowban’ı tetikler.

İnstagram shadow ban nasıl anlaşılır? Sorusuna yanıt olarak yukarıda verilenleri yapmıyor ve etkileşiminiz düşüyorsa ban yediğiniz anlamına gelir. Shadow ban kalkması için verilenlere 14 gün kadar dikkat etmeniz gerekmektedir. İnstagram aslında sizi bir soruşturmaya almıştır ve hesabınız inceleniyordur. Bu nedenle hareketleriniz spam bana düşmemesi gerekir.

Shadow ban kaldırmak için diğer ve etkili yöntem ise, hesabınızı dondurmaktır. Riskli bir durum olduğu için bu yöntemi sona bıraktım. Eğer sayfanız bir e-ticaret sayfası ise dondurmanız mantıklı bir davranış değildir. Ancak garanti olan tek yöntem hesabınızı dondurup bir süre beklemektir. İnstagram shadow ban için en etkili yöntemi lütfen sona bırakınız. Çünkü, kimse bu şekilde riski göze almak istemez. Bu yazımızla beraber instagram keşfet engelinin önüne geçebilirsiniz.

İnstagram keşfet engeline dair bizi bulabileceğiniz anahtar sözcükler;

 • instagram keşfet engeli nasıl anlaşılır?
 • instagram ban nasıl kaldırılır?
 • instagram shadow ban kaldırma
 • instagram keşfet engeli kaç gün sürer?
 • instagram keşfet engeli nedir?
 • instagram keşfet engeli yediğimi nasıl anlarım?
 • instagram keşfet engeli nasıl anlaşılır?
 • instagram keşfet engeli nasıl kaldırılır?
Önceki Makalemiz; Youtube İzlenme Botu Bedava
Sonraki Makalemiz; Tiktok Banka Hesabı Ekleme