Twitter Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Twitter hesap dondurma nasıl yapılır? Twitter hesabı geçici  bir süreliğine nasıl kapatılır? Sizler için detaylı olarak açıklayacağız. Zaman zaman sosyal medyadan uzak durma isteği herkesin başına gelebilir. Hatta son zamanlarda popüler hale gelen 'Sosyal Medya Detoksu' diye bir akım bile var. Twitter hesabınızı devre dışı bırakarak bir süre Twitter kullanmaya ara vermek istiyorsanız, aşağıda belirteceğimiz twitter hesabını devre dışı bırakma adımları ile hesabınızı kolay bir şekilde dondurabileceksiniz.

Twitter'da hesap nasıl dondurulur? Sorusu en çok cevabı aranan sorulardan bir tanesidir. Medyamagaza olarak sizlere twitter hesabı dondurma, twitter hesabı kapatma hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Twitter hesabınızı dondurmak için kullanabileceğiniz twitter hesap dondurma linki ve twitter hesap dondurma adımlarına yazımız üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma Nedir?

Twitter hesabını devre dışı bırakmak ya da bir diğer adıyla twitter hesabını dondurmak; Hesabınızı geçici bir süreliğine erişime kapatma anlamına gelmektedir. Twitter hesabınızı devre dışı bırakmanız durumunda kullanıcıların hesabınızı görmesi ve sizin twitter uygulamasını kullanmanız engellenmiş olur.

Twitter, bir kullanıcının hesabını tamamen silmesi yerine bu işlemi bir seçenek olarak kullanıcıların hizmetine sunmuştur. Yani hesabınızı tamamen silmek yerine twitter hesap dondurma işlemi ile dilediğiniz kadar ara verebilirsiniz. Paylaştığınız gönderiler ve attığınız tweetler, hesabınızı açtıktan sonra aynı kalacaktır. Twitter hesabı devre dışı bırakma özelliği, Twitter'ı tekrar kullanmak istediğinizde yeni bir hesap açmak yerine donmuş hesabınızı aktif ederek kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilmenizi sağlar.

Twitter hesabını devre dışı bırakmadan önce, Twitter beğeni satın al hizmetimiz ile twitter gönderilerinizin etkileşimini arttırabilir ve daha çok kişiye ulaşarak Twitter'daki bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır?

Bir Twitter hesabını devre dışı bırakmanın iki farklı yolu vardır. Birincisi, Twitter hesap dondurma linki ile yapılırken, diğeri manuel olarak yapılır. Öncelikle, Manuel yöntem ile twitter hesabını dondurma işlemini açılayalım.

 1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol köşedekli profil fotoğrafınıza tıklayın.
 3. Açılan pencerede "Ayarlar ve Gizlilik" seçeneğine tıklayın.
 4. Ardından "Hesabın" yazan seçeneğe tıklayın.
 5. Sayfanın alt kısmında bulunan "Hesabı devre dışı bırak" seçeneğine tıkladıktan sonra Twitter dondurma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Ancak bu twiiter hesap dondurma işlemini yapmadan önce saklamak istediğiniz fotoğrafların yedeğini almayı unutmayın.

Twitter hesap dondurma linki ile hesabı devre dışı bırakma işleminin yukarıdaki işlemlerden tek farkı ise linke tıklayarak direk sizi son adıma götürmesidir. Yukarıdaki adımları takip ederek twitter hesabınızı kolay bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

Twitter hesap dondurma işleminin yanı sıra kullanıcılar Twitter hesap gizleme nasıl yapılır? Sorusunu merak etmektedir. Linke tıklayarak twitter hesabınızı gizliye almak için yapılması gerekenleri inceleyebilirsiniz.

Twitter Hesap Dondurma Süresi

Twitter hesap dondurma süresi kaç gündür? Sorusu sıkça sorulmaktadır. Twitter hesabı devre dışı bırakma süresinin bu kadar merak edilmesinin sebebi belirtilen süre içerisinde hesabın açılmaması durumunda hesabın kalıcı olarak silinmesidir.

Twitter hesabını devre dışı bırakma süresi 30 Gün olarak belirlenmiştir. Bu sürenin aşılması durumunda dondurmuş olduğunuz twitter hesabınız kalıcı olarak silinir ve kullanıcı adınız boşa düşerek başka biri tarafından alınabilir hale gelmektedir. Bu sebeple Twitter hesap dondurma süresi olan 30 günü geçmeden hesabınıza giriş yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Twitter Hesabını Devre Dışı Bırakınca Ne Olur?

Twitter uygulamasını belirli sebeplerden dolayı kullanmak istemiyor olabilir ve twitter hesabınızı dondurmak istiyor olabilirsiniz. Twitter hesabını dondurunca ne olur? Sorusunu bu sebeple merak ediyor olabilirsiniz. Twitter hesabınızı dondurmanız durumunda, Hesabınız geçici süreliğine erişime kapanır. Farklı twitter kullanıcıları sizi göremez ve sizde twitter uygulamasını kullanamazsınız. Twitter hesabınıza 30 gün içerisinde dilediğiniz zaman girebilir ve hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. 

Ancak Twitter hesabınızı devre dışı bırakmadan önce mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken durumlar vardır. Çünkü Twitter hesabınızda fotoğraflar ve hatıralar var ve muhtemelen hatıralar sizin için önemlidir. Twitter'ı aktif olarak kullandığınız sürece bu fotoğraflar kaybolmaz. Ancak Twitter'ı bir kez dondurduğunuzda, bu fotoğraflara erişiminizi kaybedersiniz. Bu nedenle Twitter dondurma işlemini gerçekleştirmeden önce kaydetmek istediğiniz tweet, fotoğraf veya anılarınızı yedeklemelisiniz.

Twitter Hesabı Dondurulduktan Sonra Tekrar Açılır Mı?

Twitter hesap dondurma nasıl yapılır? Sorusu kadar Twitter hesabını devre dışı bıraktıktan sonra nasıl açılır? Sorusu sorulmaktadır. Twitter'ı devre dışı bıraktıktan sonra açmak son derece basit bir işlemdir.

Twitter hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra istediğiniz zaman tekrar açabilir ve kullanabilirsiniz. Dondurmuş olduyğunuz twitter hesabını tekrar aktif etmek için tek yapmanız gereken hesabınıza giriş yapmak ve aktif hale getirmek.

Twitter Hesabını Dondurmanın Faydaları Nelerdir?

Twitter hesap dondurma işlemi kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Twitter uygulamasının çok fazla vaktinizi aldığını düşündüğünüzde ya da kişisel nedenlerden dolayı twitter uygulamasına girmek istemediğinizde hesabınızı tamamen silmek yerine Twitter hesabınızı dondurma işlemi sizin için kullanışlı bir yoldur.

Twitter hesabı dondurmanın faydası, geçici bir süre twitter'a giriş yapmak istemediğiniz durumlarda hesabınızı tamamen kapatmak zorunda kalmamanızı sağlar. Twitter hesap kapatma işleminin yanı sıra twitter hesap dondurma işlemi ile kolay bir şekilde twitter uygulamasını kullanmaya ara verebilirsiniz.

Twitter hesabı nasıl dondurulur yazımıza ulaşabileceğiniz bazı Google arama kelimeleri;

 • Twitter hesabı nasıl dondurulur?
 • Twitter hesap dondurma
 • Twitter hesabını devre dışı bırakma
 • Twitter hesap kapatma
 • Twitter hesap dondurma süresi
 • twitter hesabını dondurma nedir?
 • Twitter hesap dondurma linki