Tiktok’ta Siyah Ve Karanlık Gece Modu Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta Siyah Ve Karanlık Gece Modu Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta karanlık gece modu özelliği son dönemde oldukça ilgi gören bir yeniliktir. Uzun süre ekran ışına maruz kalınması çeşitli göz problemlerine sebep olmasından dolayı Tiktok siyah - karanlık mod özelliğini aktif etmiştir. Tiktok koyu mod özelliğini aktif etmeniz ekran ışığının zararlarından korunmanızı sağlamaktadır.

Tiktok karanlık mod nasıl yapılır? Sorusu son dönemde kullanıcılar tarafından sıkça sorulmaktadır. Tiktok karanlık mod yapmak oldukça kolay ve pratiktir. Tiktok siyah tema kullanmak için cihazınızı Tiktok’ta siyah moda nasıl geçirebileceğinizi sizler için detaylı olarak açıklayacağız. Tiktok nasıl siyah yapılır? Diye merak eden kullanıcılar yazımız sayesinde kolayca Tiktok’ta karanlık moda geçebilecekler. Tiktok dark mode olarak bilinen Tiktok gece modu özelliğini nasıl aktif edebileceğinizi, Tiktok tema değiştirme özelliğini nasıl yapacağınızı detaylı olarak açıklayacağız.

Android İçin Tiktok Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

TikTok karanlık mod android işletim sistemi kullanan cihazlarda oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Tiktok’u siyah yapma işlemi Android ve İOS işletim sistemine sahip cihazlarda ufak farklılıklar göstermektedir. Android cihazlarda Tiktok nasıl siyah yapılır? Sorusunu soranlar için android tiktok koyu modun nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız.

Android Tiktok gece modu yapmak için;

 1. Öncelikle cihazınızın Android sürümünün güncel olduğunu kontrol edin.
 2. Cihazınızda bulunan ‘’Ayarlar’’ bölümüne tıklayın.
 3. Ayarlar arasında bulunan ‘’Ekran’’ sekmesine tıklayın.
 4. Bu bölümde karşınıza çıkan ‘’ışık modu’’ ve ‘’Karanlık mod’’ seçeneklerinden karanlık mod seçeneğine tıklayın.
 5. Tiktok uygulamasına giriş yapın ve karanlık mod temasını kullanmaya başlayın.

Tiktok karanlık mod yapmak işte bu kadar basit. Android için tiktok karanlık mod, tiktok siyah tema bu şekilde yapılmaktadır. Tiktok koyu mod özelliğini aktif etmek için belirtilen işlemleri sırasıyla gerçekleştirin.

IOS İçin Tiktok Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Tiktok tema değiştirme işleminin IOS cihazlarda yapılışı androide göre biraz daha farklıdır. Tiktok gece modu nasıl yapılır? Sorusunu soran IOS cihaz kullanıcıları içinde karanlık mod özelliğinin nasıl yapılacağını detaylı olarak açıklayacağız. Tiktok siyah temaya geçmek isteyen kullanıcılar için IOS işletim sisteminde birden fazla yöntem bulunmaktadır. Tiktok karanlık/koyu mod için en çok tercih edilen ve en basit yöntemi sizler için açıklayacağız.

IOS Tiktok gece modu yapmak için;

 1. IOS işletim sistemine sahip cihazınızda bulunan ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
 2. Ayarlar bölümünde bulunan ‘’Erişebilirlik’’ sekmesine tıklayın.
 3. Burada bulunan ‘’Koyu Tema’’ özelliğinin yanındaki işarete tıklayarak aktif edin.
 4. Tiktok uygulaması karanlık temayı desteklediği için otomatik olarak koyu mod aktif olacaktır.
 5. IOS işletim sisteminde karanlık mod aktif edilmesi Tiktok uygulamasının yanı sıra karanlık modu destekleyen tüm uygulamalarda aktif olacaktır.

Tiktok siyah ve karanlık mod yapmak işte bu kadar kolay. Tiktok gece modu- Tiktok dark mode özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar işletim sistemine göre bu şekilde karanlık modu aktif edebilirler. Tiktok siyah mod nasıl yapılır diyen kullanıcılar için Tiktok gece modunun nasıl yapılacağını detaylı olarak açıkladık.

Tiktok Karanlık Mod Nedir?

Tiktok karanlık mod nedir? Sorusu oldukça sık sorulmaktadır. Tiktok karanlık mod; İngilizce ‘’Dark Mode’’ kelimesinin çevirisi olarak Türkçeye geçen bir tema rengi değiştirme özelliğidir. Tiktok koyu mod veya Tiktok koyu tema olarak bilinen özelliği aktif etmeniz sizlere rahat bir kullanım sunacaktır.

Tiktok karanlık mod özelliğini kullanmanız sizlere daha rahat ve gözünüzü yormayacak kullanım sunmaktadır. Tiktok siyah tema özelliğini kullanmak uzun süre ekran ışığının zararlarından kurtulmanızı sağlamaktadır.

Tiktok gece modu yapmak için aranan terimler;

 • Tiktok karanlık mod nasıl yapılır?
 • Tiktok gece modu nasıl yapılır?
 • Tiktok koyu mod nasıl yapılır?
 • Tiktok siyah tema nasıl yapılır?
 • Tiktok’ta siyah ekran nasıl yapılır?

Tiktok siyah mod nedir ve nasıl yapılır? Sorularını soran kullanıcılarımız için yukarıda Tiktok koyu mod özelliğini detaylı olarak açıkladık. Tiktok siyah ve karanlık gece modu özelliğini medyamagaza.com.tr ile kolay bir şekilde aktif edebilirsiniz. Tiktok karanlık mod özelliğini aktif etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Tiktok karanlık - koyu mod yapmak için bize ulaşabileceğiniz arama kelimeleri;

 • Tiktok karanlık mod
 • Tiktok koyu mod
 • Tiktok siyah tema
 • Tiktok siyah mod
 • Tiktok nasıl siyah yapılır?
 • Tiktok gece modu
 • Tiktok dark mode
 • Tiktok tema değiştrime
 • Tiktok’u siyah yapma
 • Tiktok nasıl siyah yapılır andorid
 • Tiktok siyah ekran nasıl yapılır?
Önceki Yazımız; İnstagram En Güvenilir Takipçi Satın Alma Sitesi