Tiktok Mesaj Atamıyorum - Tiktok’ta Mesaj Engeli

Tiktok Mesaj Atamıyorum - Tiktok’ta Mesaj Engeli

Tiktok mesaj atamıyorum engeli ve sorunu ile karşılaşan kullanıcı sayısı son dönemde artmaktadır. Bu sorun kullanıcıların aklına tiktok’ta neden mesaj gönderemiyorum? Sorusunu getirmiştir. Tiktok’ta mesaj atamıyorum engelinin çözümü için yazımızı okumaya devam ediniz.

Tiktok üzerinden çok hızlı ve fazla mesaj atıyorsanız eğer, “Tiktok Çok Hızlı Mesaj Gönderiyorsun Biraz Dinlen” şeklinde bir bildirim ile karşılacaksınız. Bu bildirim ile kullanıcılar mesaj gönderme sorununu çözmek için uğraşmaktadır. Tiktok mesaj hatası aldığınızda işlemleriniz kısıtlama yoluna gidecektir. Bu kısıtlamalar; Tiktok mesaj engeli ve tiktok mesaj sınırı gibi cezalandırmalardır. Bu yazımızla, tiktok mesaj engeli nasıl kaldırılır? Sorununu çözüme ulaştıracaksınız. Gelin hep beraber tiktok mesaj engeli neyden kaynaklanır ve nasıl çözülür inceleyelim.

Tiktok Mesaj Engeli Nedir?

Tiktok da mesaj atamıyorum sorunu yaşıyorsanız eğer mesaj engeli yediğiniz muhtemeldir. Tiktok mesaj engeli kullanıcılara özel mesaj atmanızı kısıtlar. Bu yüzden tiktok’taki etkinliğiniz düşecektir. Öncelikle, tiktok’ta mesaj engeli neden olur? Sorununun sebeplerine bakalım.

Tiktok mesaj engeli nedenleri;

 • Günlük 50 mesaj sınırı geçmek.
 • Saatler için de çok fazla kişiye özel mesaj göndermek.
 • Çok hızlı bir şekilde mesaj göndermek.
 • Uygun olmayan mesajlar göndermek. (+18, siyasi, cinayet, zorbalık vs. içeren konular.)
 • Aynı mesajı sürekli olarak farklı kullanıcılara göndermek. (Spam mesaj)

Yukarıda verilen maddelerden herhangi birini yapıyorsanız eğer mesaj engeline takılırsınız. Tiktok algoritması bu nedenleri analiz edebilmekte ve kısıtlama getirebilmektedir. Tiktok mesaj atamıyorum sorunu bunlardan kaynaklanmaktadır. Bu engeli kaldırmak için bazı yapılması gereken kurallar vardır. Tiktok’ta mesaj engeli nasıl kaldırılır? Sorununa göz atalım.

Tiktok Mesaj Engeli Nasıl Kaldırılır?

Tiktok mesaj engelini kaldırmak için uygulanması gereken konular vardır. Bu konulara uyarsanız eğer kısa zamanda mesaj atamıyorum sorunu çözülecektir. Tiktok mesaj gönderemiyorum veya tik tok mesaj gitmiyor engelinin nasıl kaldırılacağı hakkında aşağıdaki kuralları dikkatlice okuyunuz.

 • Tiktok mesaj sınırı olan 50 adeti geçmeyiniz.
 • Spam mesaj gönderimi yapmayınız.
 • Uygunsuz olan mesaj içeriklerini başka kullanıcılara göndermeyiniz.
 • Çok hızlı bir şekilde mesaj göndermemeye dikkat ediniz. (1 saatte 2 farklı kullanıcıya mesaj atınız.)

Tiktok mesaj engelini kaldırmak için yukarıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle bu engeli tiktok uyarı şeklinde yapacaktır. Devam ederseniz eğer, 7 gün tiktok mesaj engeline tabi tutulacaksınız. Bu süre zarfında tiktok’ta kimseye özel mesaj gönderimi yapamazsınız. Hala devam ediyorsanız 28 güne kadar engeliniz uzatılacaktır. Tiktok’ta mesaj engeli kaldırmak için uyarı gelmesi halinde yukarıda verilen kurallara dikkat ediniz.

Tiktok Mesaj Atamıyorum Sorunu

Tiktok mesaj engeli yememiş olmanıza rağmen mesaj atamıyorsanız eğer, telefon ve uygulamanızdan kaynaklı sorunlar olabilir. Tiktok mesaj atamıyorum sorunu ile alakalı yapmanız gerekenler çok basittir. Tiktok’ta mesaj gönderemiyorum engeli için aşağıdaki uygulayınız.

 • Tiktok uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyiniz.
 • Tiktok önbellek temizliği yapınız. (Ayarlar – Uygulamalar – Tiktok – Verileri Temizle – Önbelleği Temizle)
 • Şifrenizi hatırlıyorsanız eğer tiktok’tan çıkış yapıp yeniden giriniz.
 • Telefonu açıp kapatınız.

Tiktok mesaj atamıyorum sorunu hala devam ediyorsa, tiktok desteğe bildirmeniz gereklidir. Tiktok mesaj ayarları ile kısa süre içinde size dönüş yapacaklardır.

Tiktok mesaj gönderme sorunu için tiktok desteğe ulaşma adımları;

 1. Tiktok uygulamasını açınız.
 2. “Ben” ikonuna tıklayınız.
 3. Sağ üstte yer alan 3 noktaya tıklayınız.
 4. Destek başlığı altında yer alan “Bir Problemi Rapor Et” kısmına tıklayınız.
 5. Tiktok mesaj atamıyorum sorunu altında raporunuzu kısa ve anlaşılır bir şekilde özetleyiniz.

Tiktok destek tiktok neden mesaj gönderemiyorum? sorununuza kısa süre içinde geri dönüş yapacaktır. Raporunuza cevaben verilen talimatları yerine getirerek mesaj gönderemiyorum hatasını düzeltebilirsiniz.

Tiktok mesaj gelmiyor hatası alan bazı kullanıcılar da vardır. Bu sorun için tiktok önbelleğini temizlemeniz gerekecektir. Mesajlar telefonunuzda yer kaplayan bir araçtır. Telefonunuz da yer kalmadığı için mesaj gelmesinde hata oluşmaktadır. Telefonda yer açmak için ise tek çözüm gereksiz yer kaplayan önbelleği temizlemektir. Tik tok mesaj sorununu bu şekilde giderebilirsiniz.

Tiktok’ta Özel Mesaj Nasıl Gönderilir?

Tiktok’ta mesaj atamıyorum veya mesaj gelmiyor sorunu için gözden kaçan başka bir konu vardır. Tik tokta özel mesaj atamıyorsanız eğer, mesaj atacağınız kullanıcıyı takip etmiyor veya takip edilmiyor olabilirsiniz. Tik tok mesaj nasıl atılır? Sorusu için karşılıklı takipleşmeniz gerekmektedir. Eğer, takipleşmiyorsanız, tiktok mesaj atamıyorum sorunu ile karşılarsınız. Bu sorunu tiktok mesaj bölümü kısmında anlayabilirsiniz. Tiktok mesaj bölümü boş ise muhtemelen karşılıklı takipleşmiyorsunuzdur.

Tiktok uygulaması, mesajlaşmak için karşılıklı takip algoritması sunmuştur. Takipleşmeyen kullanıcılar aralarında özel mesaj atma sorunu ile karşılaşırlar. Tiktok mesaj gönderemiyorum sorunu yaşıyorsanız eğer, öncelikle takip ediyor musunuz? Veya takip ediliyor musunuz? Bu iki kısasta bir sorun yok ise tiktok mesajlaşma sorunu başka bir durumdur. Yukarı kısımda yer alan talimatlar ile kolayca mesaj engelinden kurtulabilirsiniz.

Tiktok Mesaj Ayarları Nasıl Yapılır?

Tiktok mesaj ayarları düzenlenmesi gereken bir ayardır. Tiktok mesaj alamıyorum veya atamıyorum hatasına bu şekilde son verebilirsiniz. Tiktok mesaj ayarları kısmından tik tok mesaj sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Tiktok mesaj ayarları;

 1. Tiktok uygulamasına giriniz.
 2. Sağ altta yer alan “Ben” ikonuna tıklayınız.
 3. Sağ üstte yer verilen 3 noktaya basınız.
 4. “Hesap” kısmında yer alan “Gizlilik” bölümüne tıklayınız.
 5. “Güvenlik” başlığı altında yer alan “Doğrudan Mesaj (DM)” kısmına tıklayınız.

Tiktok mesaj alamıyorum sorunu var ise, mesaj ayarlarından kimler ise doğrudan mesaj gönderebilir kısmını “Herkes” olarak değiştiriniz. “Arkadaşlar” ve “Hiç Kimse” olarak da değiştirebilirsiniz. Tiktok’ta mesaj alamayan kullanıcılar bu şekilde değişiklik yapabilir.

Tiktok mesaj atamıyorum diyorsanız eğer yukarıda verilen tüm talimatları yerine getiriniz. Bu sayede tiktok mesajlaşmanız aktif hale gelecektir. Tiktok mesaj gönderemiyorum sorunu medyamagaza ile son bulacaktır.

Tiktok mesaj atamıyorum sorunu ile ilgili bizi bulabileceğiniz kelimeler;

 • tiktok mesaj gelmiyor
 • tiktok da mesaj atamıyorum
 • tiktok mesaj engeli nasıl kaldırılır?
 • tiktok mesaj gönderemiyorum
 • tiktok neden mesaj gönderemiyorum?
 • tiktok mesaj nasıl atılır?