Tiktok Abonelik Uygun Değildir Sorunu ve Çözümü

Tiktok Abonelik Uygun Değildir Sorunu ve Çözümü

Değerli okurlarımız, “tiktok abonelik uygun değildir sorunu çözümü” sosyal medya alanında en önemli sırada yer alan tiktok uygulaması hakkında son zamanlarda sorulan en önemli sorulardan biridir. Herkesin arayış içinde olmasından dolayı bu makaleyi yazmaya karar verdik. Peki, tiktok abonelik uygun değildir sorunu çözümü nedir? Kısaca sizleri bu konu hakkında MedyaMagaza olarak aydınlatmak istiyoruz.

Tiktok abonelik uygun değildir sorunu çözümü ise tiktok 100 bin takipçisi olan her kullanıcı abonelik sisteminden yararlanabilmekte olup başvuru yaptıktan sonra daha önceden aboneliği olan bir kişinin önerisi ile sizde aboneliği alabilirsiniz. Fakat 100 bin takipçiye ulaştıktan sonra başvuru yapabilmeniz için bazı şartları yerine getirmek gerekir. Bunlardan en önemlisi son 15 gün içerisinde kesinlikle engel almamış olmanız ve takipçi listenizin tamamen gerçek kişilere sahip olması gerekmektedir.

100 bin tiktok takipçi arttırmak için hemen tiktok takipçi satın al paketlerimizi inceleyiniz.

Sizlere her konuda bilgilendirme yapabilmek için sitemizi ziyaret güncel konularımızdan yararlanabilirsiniz. Yeni bir konu da buluşmak dileğiyle görüşmek üzere...

Gerekirse, ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki görmüş olduğunuz Tiktok topluluk kuralları ihlali ile alakalı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sizden hangi bilgileri topluyoruz? 

Hesap oluşturduğunuzda ve Platform’a içerik yüklediğinizde, bize sağladığınız bilgileri topluyor ve işliyoruz. Topladığımız bilgilere Platform'u kullanımınız ile bağlantılı teknik ve davranışsal bilgiler de dahildir. Ayrıca, mobil uygulamamızı yüklemeniz ve hesap oluşturmaksızın Platform ile etkileşime geçmeniz halinde de hakkınızda bilgi toplamaktayız.  

Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz? 

Bilgilerinizi, Platform’u size sunmak ve Platform’u iyileştirmek ve yönetmek için kullanıyoruz. Ayrıca, size ait bilgileri, “Sizin İçin” akışı üzerinden öneriler göstermek, Platform'u iyileştirmek, geliştirmek ve güvenliğinizi temin etmek amacıyla kullanıyoruz.   

Bilgilerinizi kiminle paylaşıyoruz? 

Verilerinizi, bulut depolama sağlayıcıları gibi, Platform'u sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ile paylaşıyoruz. Size ait bilgileri ayrıca, iş ortaklarımız, TikTok ile aynı şirketler grubundaki diğer şirketler, içerik moderasyon hizmetleri, ölçüm sağlayıcılar, reklamcılar ve analiz hizmeti sağlayıcılar ile de paylaşmaktayız. Kanunun gerektirdiği yerlerde ve zamanlarda, bilgilerinizi, kolluk kuvvetleri veya düzenleyici makamlar ile yasal olarak bağlayıcı mahkeme kararları uyarınca üçüncü taraflar ile paylaşabiliriz. 

Bilgilerinizi ne kadar süre ile saklıyoruz?

Bilgilerinizi, size hizmet sunmak için gerekli olan süre boyunca saklıyoruz. Size hizmet sunmamız için bilgilerinize ihtiyaç duymadığımızda, söz konusu verileri, yalnızca saklanmaları için meşru ticari amacımız bulunduğu sürece veya verileri saklamamıza yönelik hukuki bir yükümlülüğümüz bulunması halinde saklıyoruz. Ayrıca, bir hakkın tesisi, kullanılması veya savunulması amacıyla gerekli olduğuna veya olacağına inandığımız hallerde de verilerinizi saklamaktayız. 

Bu Gizlilik Politikası’ndaki değişiklikler hakkında sizi nasıl bilgilendireceğiz? 

Bu politikadaki esaslı değişiklikler hakkında kullanıcılarımızı genellikle Platformumuz üzerinden bildirim göndererek bilgilendirmekteyiz. Bununla birlikte, politikada yapılan değişikliklerden haberdar olmak adına bu politikayı düzenli olarak kontrol etmenizi öneriyoruz. Ayrıca, yukarıda yer alan ve politikanın yürürlük tarihini belirten "Son Güncelleme” tarihini de yapılan değişiklikler doğrultusunda güncellemekteyiz. Platform'a erişim sağlayarak veya Platform'u kullanarak, bu politikayı okumuş olduğunuzu ve kişisel verileriniz ile ilgili haklarınızı ve kişisel verilerinizi nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve işlediğimizi anladığınızı kabul etmektesiniz. 

Topladığımız kişisel veri türleri 

Aşağıda yer alan bilgilerinizi topluyor ve kullanıyoruz: 

Profil Bilgileriniz. Platform'a kayıt olduğunuzda bize, kullanıcı adınız, parolanız, (uygulanabilir olduğunda) doğum tarihiniz, e-posta adresiniz ve/veya telefon numaranız, kullanıcı profilinizde açıkladığınız bilgiler ile fotoğrafınız veya profil videonuz dahil olmak üzere birtakım bilgilerinizi sunmaktasınız. 

Kullanıcı İçeriği ve Davranışsal Bilgiler

Belirlediğiniz tercihler (örneğin dil seçimi), yüklediğiniz veya oluşturduğunuz fotoğraflar ve videolar ve yaptığınız yorumlar dahil Platform’da ürettiğiniz içeriğe dair bilgilerinizi (“Kullanıcı İçeriği”) işlemekteyiz. Kullanıcı İçeriğini, ses seçenekleri önermek ve başka kişiselleştirilmiş önerilerde bulunmak için söz konusu Kullanıcı İçeriğini kaydetmeyi mi yoksa yüklemeyi mi seçtiğiniz bakmaksızın oluşturma, içe aktarma veya yükleme sırasında önyükleme yoluyla topluyoruz. Kullanıcı İçeriğinize bir efekt uygularsanız, Kullanıcı İçeriğinizin efekti içermeyen bir sürümünü toplayabilirizKullanıcı İçeriğinizin bir parçası olan görüntüler ve sesler hakkında bilgi toplayabiliriz; örn. görünen nesnelerin ve manzaranın tanımlanması, yüz veya vücut özellikleri ve özniteliklerine ait bir görüntünün içindeki mevcudiyet ve konum, sesin mahiyeti ve Kullanıcı İçeriğinizde konuşulan sözcüklerin metni. Bu bilgileri özel video efektlerine izin vermek, içerik moderasyonu, demografik sınıflandırma, içerik ve reklam önerileri ve diğer kişisel olarak tanımlamayan işlemler için toplayabiliriz. Sizin verdiğiniz izinle cihazınızın panosunda bulunan metin, görüntü ve videolara erişebiliriz. Örneğin, bir üçüncü taraf platformu ile içerik paylaşımını başlatmayı seçerseniz veya panodan TikTok Uygulamasına içerik yapıştırmayı seçerseniz, isteğinizi gerçekleştirmek için panonuzda saklanan bu bilgilere erişim sağlarız. Katıldığınız anketler, meydan okuma yarışmaları ve müsabakalar vasıtasıyla bilgi toplamaktayız. İlaveten, size gösterdiğimiz içerikler ile etkileşiminiz, incelediğiniz reklamlar, izlediğiniz videolar ve karşılaştığınız sorunlar, beğendiğiniz içerikler, “Favorilerim”e kaydettiğiniz içerikler, takip ettiğiniz kullanıcılar ve ortak takipçilerle etkileşiminiz dahil olmak üzere Platform'u kullanımınız ile ilgili bilgiler de toplamaktayız. Ayrıca, içeriği kişiselleştirmek amacıyla, ilgi alanlarınız, cinsiyetiniz ve yaşınız dahil, tercihleriniz ile ilgili çıkarımlar yapmaktayız. İçeriğinizi diğer kullanıcılara tanıtmak ve profilinizin başkaca işbirliği fırsatları sunup sunmadığını araştırmak için takipçileriniz, aldığınız beğeniler, yüklediğiniz içeriğe ilişkin aldığınız geri dönüşlere dair bilgileri işlemekteyiz. Uygun olduğu hallerde, söz konusu bilgileri, size, kişiselleştirilmiş reklam sunmak ve yeni hizmetler ile fırsatlar hakkında bilgi vermek amacıyla da kullanabiliriz.

Üçüncü Taraflardan Alınan Bilgiler. Üçüncü taraflar veya Platform'u kullanımınız vasıtasıyla birtakım verileri paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, söz konusu üçüncü taraf verilerini otomatik olarak toplayabiliriz. Üçüncü taraflardan edindiğimiz bilgilere ilişkin detaylar aşağıdaki gibidir: 

İş Ortakları

Üçüncü taraf bir sosyal ağ hesap bilgilerini (örn. Facebook, Twitter, Instagram, Google) veya oturum açma hizmetini  kullanarak Platform'a kayıt olmak ve Platform'u kullanmak istemeniz durumunda, kullanıcı adınız, herkese açık profiliniz ve söz konusu hesapla ilişkili diğer olası bilgileri sağlamanız veya bu bilgilerin sağlanmasına izin vermeniz gerekmektedir. Benzer şekilde, aplikasyon kimliğiniz, erişim belirteciniz ve başvuru URL’niz gibi birtakım bilgileri de sosyal ağınız ile paylaşıyor olacağız. Facebook kişi listenizin bizimle paylaşılması hakkında daha ayrıntılı bilgi için, lütfen Diğer kullanıcıların bulunması ve arkadaşlarınızın davet edilmesi bölümüne bakınız. TikTok hesabınız ile başka bir hizmet arasında bağlantı kurarsanız, söz konusu hizmeti kullanımınız hakkında bilgi alabiliriz.  

Reklamcılar, Reklam Ağları ve Analitik Sağlayıcıları

Sizden topladığımız bilgileri ve sizin Platform ile diğer üçüncü taraf siteleri ve Aplikasyonları ile etkileşiminize dair bilgileri, size uygun reklamlar sunmak için muhtemel ilgi alanlarınız hakkında çıkarımlar yapmak için kullanıyoruz. Bu bilgiler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri, yüklediğiniz aplikasyonlar ve yapmış olduğunuz satın alımlar üzerinden ileride ilgilinizi çekebilecek içeriği tahmin edebilmemize ve Platformumuzdaki reklamların ne kadar etkili olduğunu değerlendirebilmemize yardımcı olmaktadır. Bu bilgileri, Çerezler ve Platformumuzdaki benzer teknolojileri kullanarak ve Platformumuzda reklam veren veya sitelerini/Aplikasyonlarını ziyaret ettiğiniz üçüncü taraf platformlar üzerinden toplamaktayız. 

Hakkınızda topladığımız Teknik Bilgiler. Platform’a erişim sağlamak için kullandığınız cihaz hakkında IP adresiniz, kullanıcı temsilcisi, mobil taşıyıcı, saat dilimi ayarları, reklam amaçlı tanımlayıcılar, cihazınızın modeli, cihaz sistemi, ağ türü, cihaz kimlikleri, ekran çözünürlüğünüz ve işletim sistemi, aplikasyon ile dosya adları ve türleri, tuş vuruşu düzen veya ritimleri, pil durumu, ses ayarları ve bağlı ses cihazları gibi belirli bilgileri topluyoruz. Birden fazla cihaz kullanarak oturum açtığınızda cihazlar arasındaki aktivitenizi belirlemek için profil bilgilerinizi kullanabileceğiz. Ayrıca, sizi Platform'da oturum açmak için kullandıklarınızdan farklı cihazlardan toplanan bilgilerle ilişkilendirebiliriz .  

Konum. SIM kartınıza ve/veya IP adresinize dayalı konum bilgileri dahil olmak üzere yaklaşık konumunuz hakkında bilgi topluyoruz. İzninizle, hassas konum verilerini de (örn. GPS) toplayabiliriz. 

Diğer kullanıcıların bulunması ve arkadaşlarınızın davet edilmesi. ‘Arkadaşlarını Bul’ özelliğini kullanarak diğer kullanıcıları bulabilirsiniz. Bu özellik, telefon rehberinizdeki veya Facebook arkadaş listenizdeki arkadaşlarınızdan hangilerinin Platform'u kullandığını görmenizi sağlar ve size, onları takip etme seçeneği sunar. Bu özelliği, arkadaşlarınızı Platform’da size katılmaya davet etmek için de kullanabilirsiniz. Telefon rehberiniz veya Facebook arkadaş listeniz üzerinden ilgili kişilere ait iletişim bilgilerini kullanarak size, söz konusu kişiye SMS, e-posta veya üçüncü taraf platformlar üzerinden (örn. Whatsapp, Facebook (ve Facebook Messenger) veya Twitter) mesaj göndererek TikTok profilinizi görüntülemeye davet etme seçeneği sunmaktayız. 

Aplikasyon içi satın almalar. Aplikasyon içi sikke (coin) satın alma özelliği sunan belli yargı yetki alanlarında yaşamanız halinde, lütfen Sanal Öğe (Virtual Items) Politikamızın hükümlerini dikkate alınız. Satın alımınız, Apple iTunes veya Google Play hesabınız üzerinden yapılacaktır. Bu işlem ile ilgili olarak sizden herhangi bir finansal bilgi veya fatura bilgisi toplamıyoruz. Lütfen söz konusu verilerin işlenmesine ilişkin ilgili uygulama mağazasının şart ve politikalarını inceleyiniz. Hesabınıza doğru değerde sikke aktarmak için yapmış olduğunuz satın alımlara, satın alımları yaptığınız tarihe ve harcadığınız tutara ilişkin bilgilerin kaydını tutmaktayız. Aplikasyon içi sikke (coin) satın almalara ek olarak ödeme ile ilgili başka işlemler yapmayı seçerseniz Platform, ödeme amacıyla gerekli olduğu takdirde ödeme kartı numaraları veya diğer üçüncü taraf ödeme bilgileri (örn. PayPal) gibi ödeme bilgilerini toplayabilir. 

Kimliğinizin veya yaşınızın kanıtı. Canlı yayın veya doğrulanmış hesaplar gibi belirli özellikleri kullanmak ya da bir Pro Hesabı için başvurduğunuzda Platform'u kullanabilecek yaşta olduğunuzdan emin olmak için ya da doğrulama gerekli olabilecek diğer durumlarda bazen kimlik veya yaş kanıtı sağlamanızı isteriz.

Tiktok.com adresinden alıntılanmıştır.