İnstagram Neden İnmiyor? - İnstagram Yüklenmiyor Sorunu

İnstagram Neden İnmiyor? - İnstagram Yüklenmiyor Sorunu

İnstagram neden inmiyor? Sorusu sosyal medya kullanıcılarının zaman zaman cevabını çok fazla aradığı bir sorudur. Sosyal medya uygulamalarının hayatımızla bu kadar bütün olduğu bir dönemde böyle bir sorunla karşılaşmak kullanıcıların oldukça canını sıkmaktadır. İnstagram indirilmiyor, instagram yüklenmiyor gibi şikayetleriniz varsa yazımız üzerinden bu sorunları kolayca kaldırabileceksiniz.

İnstagram inmiyor iphone ve android cihazlarda sıkça karşılaşılan bir sorundur. Öncelikle bu sorunla karşılaşmanızın temel sebeplerini açıklayacağız. Aşağıda belirteceğimiz bir sebepten dolayı instagram uygulaması inmiyor olabilir.

İnstagram inmiyor hatasının sebepleri;

 1. Telefonunuzda İnstagram uygulaması için yeterli hafıza alanı olamayabilir.
 2. İnternet hızınız yetersiz, çok yavaş olabilir.
 3. Mobil veri üzerinden indirme yapıyorsanız mobil hattınıza tanımlı dosya indirme boyut limiti olabilir.
 4. PlayStore ya da AppStore uygulaması cihazınızda düzgün çalışmıyor olabilir.

İnstagram uygulamının yüklenmeme sorununun temel sebepleri bu şekilde listelenmektedir. İnstagram niye inmiyor? Gibi sorularınız varsa yukarıda bulunan hata durumlarını kontrol etmelisiniz. Bu sorunların düzeltilmesi durumunda instagram’ı kolayca indirebilirsiniz.

İnstagram inmiyor ve hata veriyorsa bu durumun hızlı ve kolay bir çözümü bulunmaktadır. İnstagram inmiyor ne yapabilirim? Diye soran kullanıcılarımız için instagram yüklenmiyor hatasının çözümünü açıklayacağız.

İnstagram İnmiyor Sorunu Çözümü

İnstagram indirme sorununun çözümü için uygulanması gereken basit 4 işlem bulunmaktadır. Belirteceğimiz yöntemler sayesinde instagram uygulamasının inmeme problemini kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

İnstagram yüklenmiyor sorunun çözümü;

 1. Telefonunuzdaki hafıza miktarını ayarlar bölümünden kontrol edin ve yer yoksa gereksiz uygulamaları kaldırın.
 2. İnternet hızınızı Google üzerinden ücretsiz test edin ve yavaş ise başka bir ağa bağlanın ya da mobil verinizi açın.
 3. Mobil veri ayarlarından maksimum dosya indirme (MB) sınırını kontrol edin. Düşük ise buradaki sınırı arttırın.
 4. Google play uygulamasını sonlandırın ve yeniden açın.
 5. Cihazınızı yeniden başlatın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra instagram inmiyor sorunu çözüme kavuşmuş olacaktır. Tüm bu müdahalelere rağmen instagram inmiyorsa bu cihazınız ya da sizinle alakalı değil instagram uygulamasının kendisi ile alakalıdır. Bu durumda tek yapılması gereken uygulama tarafından sorunun düzeltilmesini beklemektir.

İnstagram inmiyor hatası çözümü için yukarıdaki adımları sırasıyla uygulayabilir ve instagram’ı indirebilirsiniz. Android, iphone ve huawei instagram inmiyor hatası için bu çözümü uygulayabilir ve %95 çözüme kavuşmaktadır.

İnstagram İndirme Yöntemleri

İnstagram indirme sorunu yaşayan kullanıcılar instagram’ı indirmek için alternatif bir sonuç aramaktadır. İnstagram indirmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Telefonuma instagram inmiyor diyen kullanıcılar için güvenilir instagram indirme yöntemlerini açıklayacağız.

İnstagram uygulamasını indirmek için kullanabileceğiniz yöntemler;

 • PlayStore üzerinden instagram indirme
 • AppStore ile instagram indirme
 • İnstagram Apk İndirme

En çok kullanılan instagram indirme yöntemleri bu şekilde sıralanmaktadır. Andorid ve iphone cihazlarda instagram indirme sorunu genellikle playstore ve appstore üzerinde hata vermektedir. İnstagram’ı bu yöntemler ile indiremeyen kullanıcılar instagramın apk dosyasını aramaktadır. Bu yöntem en kesin ve kalıcı yöntemdir. İnstagram indirme apk ile kolayca kurulabilmektedir.

İnstagram apk indirme dosyasına apkpure sitesi üzerinden ulaşabilir ve instagram’ı indirebilirsiniz. İnstagram neden inmiyor,  instagram yüklenmiyor gibi şikayetleriniz için yapılması gerkenleri sizler için açıkladık. İnstagram’i indirebileceğiniz platformları ve yöntemlere de yazımız içinde kısaca değindik. İnstagram uygulaması neden inmiyor gibi şikayetlerinize yazımız üzerinden çözüm bulamıyorsanız bizimle sitemiz üzerinde bulunan destek bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Kullanıcıların Google üzerinden sıkça yaptıkları aramalar;

 • İnstagram inmiyor hata veriyor
 • İnstagram inmiyor cihazınız bu sürümle uyumlu değil
 • İnstagram inmiyor iphone
 • İnstagram inmiyor ne yapabilirim?
 • İnstagram inmiyor android
 • Telefona instagram inmiyor
 • Huawei instagram inmiyor
 • İnstagram uygulaması inmiyor
 • İnstagram inmiyor neden?
 • İnstagram niye inmiyor?
 • Telefonuma instagram inmiyor neden?
 • İnstagram telefona neden inmiyor?
 • İphone instagram neden inmiyor?
 • İnstagram uygulaması neden inmiyor?

Ana Sayfamız; İnstagram Takipçi Satın Al

Sonraki Paylaşım; İnstagram Son Görülme Özelliğini Kapatma ve Açma

Son popüler içerikler;