Instagram Müzik Özelliği

Instagram Müzik Özelliği

Instagram müzik özelliği, geçtiğimiz günlerde yeni güncellemeler ile kullanıcılara açılmıştır. Bu güncelleme ile Instagram kullanıcılarının merak ettiği sorulardan bir tanesi olan ‘Instagram story kısmına müzik nasıl eklenir?’ sorusuna bu yazımızda yer vereceğiz.

Instagram story müzik özelliği ile kullanıcılar hikayelerinin arkasına nasıl müzik ekleneceğini merak etmektedir. Instagram story müzikleri ile hikayeleriniz daha ilgi çekici ve farklı durmaktadır. Instagram story kısmına müzik eklemek için aşağıda maddeler halinde verilen adımları takip ediniz.

 • Instagram uygulamasını açınız.
 • Ekranı sağa kaydırıp story kısmına geçiniz.
 • Ekranı yukarı kaydırıp dilediğiniz fotoğrafı seçiniz.
 • Fotoğrafı seçtikten sonra yeniden yukarı kaydırınız.
 • Müzik yazılı ikona tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan listeden fotoğrafınıza uygun olan müziği seçiniz.
 • Aşağı tarafta yer alan kısımdan müziğin istediğiniz kısmını alabilirsiniz.
 • Ayrıca Instagram müziğinin kaç saniye olacağına karar verebilirsiniz.
 • Bu işlemlerden sonra sağ üstte yer alan bitti kısmına tıklayınız.

Bu işlemlerden sonra Instagram müzikli hikayenizi paylaşmış olacaksınız.

Instagram hikaye müzik önerileri için fotoğrafınıza uygun olan müzikleri seçmenizi öneririm. Mesela, eğlenceli bir ortamda keyifli bir fotoğraf karesine ağır müzikler koymanız biraz absürt durmaktadır.

Instagram Müzik Önerileri

Son güncelleme ile birlikte Instagram kullanıcılarının storylerine hangi müzikleri koyabilirim konusunda kararsız kalmaktadırlar. Instagram hikayenizin arka kısmına ekleyeceğiniz müzikler birçok kişi tarafından ilgi çekip sizi popüler bir kullanıcı yapmak için etkilidir. Bu sebepten ötürü seçeceğiniz müzikler konusunda hassas olmanız gerekmektedir. En popüler Türkçe story atmalık şarkıları sizler için aşağı kısımda listelemiş bulunmaktayız.

 1. Gizem Akbil- Yap Bir Kahve İçelim
 2. Dil Tengi- Kar Yağar Kar Üstüne
 3. Sezen Aksu- Canımsın Sen
 4. Mahsun Kırmızıgül- Yıkılmadım
 5. Tarkan- Bal Küpü
 6. Ezhel- Allah’ından Bul
 7. Müslüm Gürses- Gel Bahtımın Kar Beyazı
 8. Yaşlı Amca- Giderdi Hoşuma
 9. Ali Kınık- Kurtlar Sofrası
 10. Ahmet Kaya- Söyle

Story atmalık Türkçe şarkılarının yanı sıra Instagram story atmalık yabancı şarkılarda çok tutulmaktadır. En popüler story atmalık yabancı şarkılar için listemize bakınız.

 1. Jony- Love Your Voice
 2. Billie Ellish- Therefore I Am
 3. Mudi- Warde
 4. Deep End
 5. Don Toliver- No Idea
 6. Queen- Somebody To love

Listede verdiğimiz şarkılar Instagram story atmalık en çok ilgi çeken şarkılardır. Bu listedeki şarkıları kullanarak daha çok takipçi, beğeni ve izlenme sayısı elde edebilirsiniz.

Ayrıca, medyamagaza.com.tr sitemizden Instagram takipçi sayılarınızı artırabilirsiniz. Takipçi, beğeni ve izlenme paketlerimizi incelemek için linke tıklayınız.