Instagram Canlı Yayın Rozeti Ne İşe Yarar?

Instagram Canlı Yayın Rozeti Ne İşe Yarar?

Instagram 5 Ekim 2010 tarihinde piyasaya sürülmüş en büyük fotoğraf ve video platformlardan bir tanesidir. 2020 yılı ile 1 milyar kullanıcı sayısını geçmiş durumdadır. Bu kadar fazla kullanıcıya sahip olmasıyla Instagram üzerinden para kazanmada yaygınlaşmıştır. Son güncellemesiyle birlikte canlı yayın yapımcılarını izleyen kullanıcılar ücret gönderebilecektir. Bu makalemizde Instagram canlı yayın rozet fiyatlarından ve Instagram üzerinden para kazanmanın yollarını açıklayacağız.

Instagram Canlı Yayın Rozeti Nedir?

Instagram canlı yayın rozetlerini rütbe olarak düşünebilirsiniz. Instagram rozeti satın aldıktan sonra kullanıcı adınızın yanında satın aldığınız rozet ikonu olacaktır. Bu rozet ikonu ile canlı yayında yapacağınız yorumlar üstte kalacaktır ve daha çok insan görüntüleyecektir. Tüm kullanıcılar satın aldığınız roket ikonunu görecektir. Bu sayede diğer kullanıcılarından bir üst seviyede bir kullanıcı olacaksınız.

Instagram Canlı Yayın Rozeti Nasıl Satın Alınır?

Instagram rozeti satın almak, güncellemelerle birlikte çok kolay bir işlem haline gelmiştir. İlk olarak fanı olduğunuz kullanıcı eğer canlı yayın başlatmışsa canlı yayına katılmanız gereklidir. Daha sonra yorumların yapıldığı bölgede rozet satın al butonu olacaktır. Dilediğiniz rozeti seçip satın al sekmesine tıkladıktan sonra çeşitli yönlendirmeler ile ödeme yaparak siz de rozet sahibi olabileceksiniz.

Instagram Canlı Yayın Rozeti Ne kadar?

Instagram canlı yayın rozetleri toplam üç tanedir. Tek kalp, iki kalp ve üç kalp olmak üzere hepsi birbirinden farklı fiyatlarla satılmaktadır. Kullanıcı, rozeti canlı yayın sırasında bir kere alınabilmektedir.

 • Tek kalp rozet: 8,99 TL
 • İki kalp rozet: 18,99 TL
 • Üç kalp rozet: 46,99 TL

Üç farklı Instagram rozeti arasında fark yoktur. Üç çeşit olmasının sebebi yapacağınız bağışın fiyatıdır. Tek kalp rozet ile üç kalp rozet arasında sadece gösteriş vardır. Üç kalp rozet ikonu haliyle daha çekici duracaktır. Yorumlarınız hangi rozeti alırsanız aynı değerde işlev görecektir. Dilediğiniz rozeti satın almakla birlikte siz de hayranı olduğunuz fenomene destek olabilirsiniz. Hatta rozet sayesinde yapacağınız yorumların yayıncı tarafından görülme ihtimali artacaktır. Bu sayede hayranınızla iletişime geçmek daha kolay olacaktır. Hem destek olup hem de sizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Rozeti Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Instagram canlı yayın rozeti satın almanın birçok yönden avantajları olduğu kesindir. Hayranı olduğunuz kullanıcıların kazanç elde etmesine yardım edebilirsiniz. Sizin için avantajları da elbette olacaktır.

 • Hayranınızla iletişime geçme ihtimaliniz artacaktır.
 • Hayranı olduğunuz kullanıcının para kazanmasına katkıda bulunabileceksiniz.
 • Yapacağınız yorum ile farkındalık uyandırabilirsiniz.
 • Rozet sahibi olduğunuz tüm kullanıcılar tarafından görülmekte olup, diğer kullanıcılar tarafından farklı bir imaja sahip olacaksınız.

Instagram Canlı Yayın Rozetinin Canlı Yayıncıya Olan Avantajları Nelerdir?

Instagram Rozetinin en çok fenomen olan kullanıcıların işine yarayacağı inkar edilmesi zor bir gerçektir. Hayranlarının satın alacağı rozetler sayesinde Instagram üzerinden para kazanmaları kolaylaşacaktır. Instagram canlı yayın ve IGTV içeriklerinin artacağı da kesindir. Rozet sayesinde fenomenler maddi kazanç elde edecektir. Rozet sayesinde takipçi ile fenomen arasında farklı bir duygusal bağ oluşacaktır. Bu sayede içerik üreticileri sizler için daha çok içerik üretmeye devam edecektir. Bu anlamda fenomen ile takipçi arasında güzel bir alışveriş söz konusu olacaktır.

Twitch ve YouTube’da var olan rozet benzeri durumlarda söz konusudur. Twitch hesabınıza abone olan kişiler aylık belirli bir ücret ödemek durumundadır. YouTube’da ise katıl butonu ile içerik üreticisine takipçilerinden gelen bağış gibi düşünebilirsiniz. Bu sayede yayıncılar daha iyi içerik üretmek için yarışacaktır. Rekabetin olduğu yerde en şanslı kişiler tabi ki takipçiler olacaktır. Instagram’ın da son güncellemesiyle takipçiler rozet satın alarak fenomenlerin daha kaliteli içerik üretmesi için gerekli gazlamayı yapmış olacaktır.

Instagram Canlı Yayın Ve IGTV İle Nasıl Para Kazanılır?

Artık Instagram Canlı yayın ile para kazanmak mümkün! Takipçi sayınız ne kadar fazla olursa o kadar Instagram rozeti satın alacak kişi olacaktır. Takipçilerinizi arttırmak için sitemizi ziyaret edip incelemenizi öneririm. Adım adım nasıl para kazanılır onlardan bahsedeceğiz.

 1. İlk olarak belirli bir takipçi kitlesine sahip olmak gerekmektedir.
 2. Belirli bir kitleye sahip olduktan sonra eğlenceli canlı yayınlar ile takipçileriniz arasında duygusal bir bağ oluşturun.
 3. Farkındalık yaratacak konulardan bahsetmek mantıklı olacaktır. Duyarlı bir kullanıcı profili çizmeniz çok önemlidir.
 4. Yorum yapan kullanıcılarınızın yorumlarını sesli bir şekilde okuyup onlara değer verdiğinizi hissettirin.
 5. Rozet satın almanın faydalarından bahsedin.

Yukarıdaki beş maddeyi uygulayarak siz de Instagram üzerinde para kazanabilirsiniz. Instagram canlı yayın rozeti satın aldırmak sizin elinizde!

Instagram üzerinden E-ticaret, reklam, sponsorluk ve iş birliğinin yanı sıra Instagram canlı yayın rozeti de para kazanmak için alternatif yollardan birisi olmuştur. Canlı yayın açarak hem rozetlerle para kazanabilir hem de satışını yaptığınız ürünleri tanıyabilirsiniz veya reklam alarak canlı yayında tanıtabilirsiniz. Bu sayede hem rozet ile hem de normal işlerinizi ilerleterek Instagram üzerinden daha çok para kazanabilirsiniz.