İnstagram Arama Geçmişi Silme

İnstagram Arama Geçmişi Silme

Instagram arama geçmişi silme kullanıcıların merak ettiği konulardan bir tanesi hâline gelmiştir. İnstagramda son ziyaret edilen kişi ve sayfalar arama geçmişinde en üstte gözükmektedir. Bu durum kimi zaman kullanıcılar için can sıkıcı bir problem haline gelebilmektedir. Bu sebeple instagramda arama geçmişi silmek son derece aranan bir hizmettir.

Günümüzde pek çok platform ve arama motoru, kullanıcılarına iyi hizmet vermek ve ilgili oldukları alanlarda öneriler sunmak için verileri kaydetmektedir. En çok yararlanan veriler arasında, arama geçmişi bulunur.

Instagram uygulamasında da kullanıcıların ilgi alanlarına göre öneriler sunulması için, platform arama geçmişini kullanmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar herhangi bir sebepten dolayı arama geçmişini silmek isteyebilirler. Bu noktada yapılacak birkaç adımla kolay bir şekilde instagram arama geçmişi silme işlemi tamamlanır ve platformda sıfırdan başlamak mümkün hâle gelir.

İnstagram'da arama geçmişini silmek isteyen ama başarısız olan kullanıcıların birçoğu yeni bir hesap açmayı dahi düşünmektedir. Yeni bir instagram hesabı açmak ve yeni bir hesapla devam etmek isteyen kullanıcılar için en iyi ve yaratıcı instagram kullanıcı adları sitemiz üzerinde listelenmiştir. Sizde linke tıklayarak yeni hesabınız için yaratıcı bir isim alabilirsiniz.

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

İnstagram arama geçmişi silmek kullanıcılar için zaman zaman gerekli olan en önemli hizmetlerden birisidir. Daha önce arama yaptığınız sayfa ya da kişilerin instagramda görünmesini istemiyorsanız instagram arama geçmişi temizleme işlemini kullanabilirsiniz. İnstagram arama geçmişi nasıl silinir? Bu işlemi yapmak için uygulanması gereken adımlar nelerdir sizler için detaylı olarak listeleyeceğiz.

İnstagram geçmişi silme telefon ve bilgisayar olmaz üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. Sizler için hem mobil hemde pc için instagram arama geçmişinin nasıl silindiğinizi detaylı olarak açıklayacağız. En kolay ve hızlı instagram arama geçmişi silme yöntemini sizler için açıkladık.

İnstagramda arama geçmişini kaldırmak ve geçmiş aramaları temizleyerek temiz bir hesaba dönüştürmek için aşağıda bulunan pc ve mobil arama geçmişi silme adımlarını takip edebilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Silme PC

Mobil ve PC üzerinden Instagram arama geçmişi silme gerçekleştirilmektedir. Oldukça kolay olan buişlemler sayesinde, geçmiş silme işlemi yapılır. PC üzerinden arama geçmişi silebilmek için, sırasıyla yapılması gereken adımlar açıklanacak olursa;

 • İlk olarak Instagram uygulamasının PC üzerinde açılması ve kullanıcıların hesaplarına giriş yapmaları gerekir.
 • Üst bölümde bulunan profil simgesine tıklanarak, profil ayarları bölümü açılmalıdır.
 • Ayarlar kısmına gelindiğinde gizlilik ve güvenlik kısmına tıklanmalı, aşağı doğru gelinerek hesap verilerini görüntüle seçeneği açılmalıdır.
 • Ardından açılan kısımda hesap etkinliği bölümü görülecektir. Bu kısmın altında bulunan arama geçmişi seçeneği tıklanmalıdır.
 • Tüm bu işlemlerden sonra kullanıcılara ait arama geçmişi listeler hâlinde görülecektir. Hemen üst kısımda yer alan arama geçmişini temizle seçeneğine tıklanarak, Instagram arama geçmişi silme işlemi tamamlanır.
 • Arama geçmişini silmek isteyen kişilere, bu işlemi yapmadan önce emin olup olmadıkları konusunda bir bildirim gelecektir. Kullanıcıların eminim seçeneğine tıklamalarının ardından tüm arama geçmişi silinecektir.

İnstagram arama geçmişi silme pc üzerinden bu şekilde yapılmaktadır. Kolay ve hızlı bir şekilde instagram arama geçmişinizi bilgisarınızdan kaldırabilir ve temizleyebilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Silme Mobil

Mobil üzerinden Instagram arama geçmişi temizleme işlemi oldukça kolaydır. Ufak çaplı farklılıkları bulunan yöntemler olmasına rağmen, her iki yöntemde de basit ve pratik bir şekilde arama geçmişi silinebilir. Mobil üzerinden arama geçmişi silebilmek için, izlenmesi gereken yollardan bahsedilecek olursa;

 • Mobil cihazlardan Instagram uygulaması açılmalı ve kullanıcılar hesap bilgilerini doğru bir şekilde girerek hesaplarına giriş yapmalıdır.
 • Ardından sağ üst kısımda bulunan profil bölümüne gelinmeli, 3 çizgi şeklinde bulunan menüden ayarlar seçeneği tıklanmalıdır.
 • Ayarlar bölümünden güvenlik seçeneği seçilir ve daha sonra arama geçmişine tıklanır.
 • Arama geçmişine tıklandığında yapılan aramaların tümü listeler hâlinde kullanıcıların karşısına çıkacaktır.
 • Kullanıcılar bu noktada istedikleri aramaları tercih ederek silebilir ya da üst kısımda bulunan tümünü temizle seçeneğini seçerek, Instagram arama geçmişi silme işlemini gerçekleştirebilir.
 • Arama geçmişi silme işlemleri, düzenli olarak gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar arama geçmişlerini temizleyerek, yeni arama geçmişlerine sahip olabilmektedir.

İnstagram arama geçmişi silme mobil cihazlar üzerinden bu şekilde gerçekleşmektedir. Sizde mobil cihazınız üzerinden instagram arama geçmişinizi temizlemek için bu adımları takip edebilirsiniz.

İnstagram arama geçmişinizi silmek işte bu kadar basit! İnstagram arama geçmişi silmenin yanı sıra instagram takipçi arttırmakta oldukça kolaydır. İnstagram takipçi satın al hizmetimize tıklayarak sitemize gidebilir ve bütçenize uygun takipçi paketleri ile takipçi arttırabilirsiniz.

Instagram Sesli Arama Geçmişi Silme

Instagram kullanıcıları rahatsız olduğu ve silmek istediği konulardan bir tanesi de, Instagram sesli arama geçmişi silmedir. Instagram arama geçmişi silme işlemleri ister sesli olsun ister görüntülü bazı durumlarda dikkat gerektirmektedir. Yanlışlıkla yapılan sesli ve görüntülü aramalar can sıkıcı olabilmektedir. Kullanıcılar bu noktada istenmeyen aramaların silinmesini istemektedir.

İlk olarak kullanıcılar uygulama üzerinden yaptıkları sesli ve görüntü aramaları gerçekleştirdikleri kişilerin sohbetlerine girmelidir. Sohbette yer alan, sesli arama başlatıldı veya sesli arama sonlandı gibi yazıların silinmesinin ardından Instagram arama geçmişi silme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Tıpkı sesli arama geçmişi silme işlemlerinde olduğu gibi görüntülü arama geçmişi silme işlemlerinde de, aynı adımların izlenmesi gerekir. Instagram arama geçmişi silme işlemi genel hatları ile benzerlik gösterir. Bu noktada kullanıcılar yaptıkları görüntülü sohbetlere girerek, sohbette bulunan arama ile ilgili alanları silme işlemini gerçekleştirmelidir. Eğer geçmişe ait görüntülü konuşma verileri bulunuyorsa ve görüntüleme işlemi gerçekleştirilemiyorsa, sohbetin tamamen silinmesi gerekir.

İnstagram arama geçmişi silme hizmetimiz için bize ulaşabileceğiniz kelimeler;

 • İnstagram arama geçmişi silme
 • İnstagram arama geçmişi nasıl silinir?
 • İnstagram aram geçmişi silme 2022
 • İnstagram da arama geçmişi silme
 • instagram arama geçmişi silme pc
 • instagram arama geçmişi silme mobil
 • instagram arama geçmişi silme iphone
 • instagram arama geçmişi silme android
 • instagram arama geçmişi silme programı